ARGAN YAĞI FAYDALARI VE KULLANIMI

Argan Yağı ve Faydaları

Argan Yağı birçok bakım ürünümüzde bulunmaktadır ve Argan Yağının birçok işlevi ve yararları vardır. Argan Yağı kullanımı öncelikle cildi koruma ve iyileştirme özellikleriyle ön plana çıkar. Argan Yağında ki aktif bileşenlerden birçok madde cildi koruma potansiyeli şaşırtıcı düzeyde yüksektir. İçerdiği bileşenler sayesinde birçok mikrobu öldürmenin yanında cildide korur. 

Argan Yağının bir diğer sevilen yararlarından biri olan yaşlanma karşıtı özelliğidir. Argan Yağında ki bileşenler cildi koruma ve mikropları öldürmenin yanında cildin yaşlanmasını geciktiren yararlarıda bize sunar. Özellikle yüksek oranda E vitamini içermesinin yanı sıra cildi nemli tutması ve kırışıklıkların önüne geçmesiyle de kullanıcılarını mutlu etmeyi başarır. Saydığımız özelliklerin yanında Argan Yağı saç bakımında da kendini ön plana çıkarır . Saç bakımında ise saç derisini ve kuru saçların açtığı kepek sorunlarının önüne geçer ve kepek şikayetlerini engellemeyi başarır.

Saça verdiği bu yararlarının yanında saçı canlandırır, saçın daha canlı gözükmesini sağlar, saç kırıklarının önüne geçer ve saçı onarır ve gür bir görünüm kazandırır. Argan Yağını doğru bir şekilde kullanarak bahsettiğimiz özelliklerinden yararlanabilir ve daha sağlıklı bir bakım deneyimi yaşayabilirsiniz.

Argan Yağı Kullanımı

Saçlar için de yine sitemizde bulunan argan yağı içeren saç bakım ürünlerinden temin ettikten sonra ürününüz elinize geçtiğinde kafa derisine masaj yaparak saça ve saç derisine yedireceğiniz argan yağı içeren ürünümüzü yaklaşık yarım saat kadar bekletin. Bu işlemleri yapmanız halinde yağın saça daha iyi nüfuz etmesini sağlayabilirsiniz. Yarım saatin ardından saçınızı durulayabilirsiniz. Bu bakım saç köklerini güçlendirir, yıpranmış saçları iyileştirir, saçı nemlendirir ve böylece saçın daha canlı, daha sağlıklı görünmesini sağlar.

Yüz ve Vücut kullanımları da mevcuttur. Öncesinde bir Argan Yağı temin ettikten hemen sonra;

-Yüz için kullanırken genellikle yatmadan önce parmak uçlarına dökülecek birkaç damla yağın, iyice temizlenmiş cilde, yüz masajı eşliğinde uygulanması tavsiye edilir. Argan yağını ayrıca sivilce ve aknelerin üzerine, tedavi amaçlı olarak, bir pamuk yardımıyla sürebilirsiniz. Başta da söylediğimiz gibi yüz bakımı için dört-beş damla yeterlidir.

-Vücut içinse göğüslere, çatlak ya da selülitlere, banyo sonrası masaj yaparak argan yağı sürülmesi önerilir. Vücudu nemlendirmesi bakımından da banyo sonrası yapılacak bu uygulama yararlı olur. Böylelikle banyo sonrası birkaç tane, farklı özellikte ürün yerine tek bir bitkisel yağ ile tam bir vücut bakımı yapmış olursunuz. Çatlakları önlemede argan yağı etkili olacaktır. Hamileler de çatlakları önlemek için kullanabilir.